Správy z priemyslu

Domov / Správy / Správy z priemyslu / Výrobca vonkajších solárnych strunových svetiel: Typy, špecifikácie a nákupný sprievodca

Výrobca vonkajších solárnych strunových svetiel: Typy, špecifikácie a nákupný sprievodca

Čo? Vonkajšie solárne reťazové svetlá sú a prečo k nim kupujúci prechádzajú

Vonkajšie solárne reťazové svietidlá sú samostatné LED osvetľovacie vlákna, ktoré kombinujú malý fotovoltaický panel, nabíjateľnú batériu, svetelný senzor a sadu LED žiaroviek odolných voči poveternostným vplyvom do jedinej bezdrôtovej jednotky a pre väčšinu projektov terasového, záhradného, pohostinského a komunálneho osvetlenia teraz poskytujú jas a viacsezónnu trvácnosť porovnateľnú s káblovým festónovým osvetlením bez nákladov alebo zložitosti prevádzky elektrického kábla. Pretože sa panel nabíja počas dňa a batéria automaticky napája strunu od súmraku, kým sa nevyužije uložený náboj, svietidlo nevyžaduje žiadnu zásuvku, žiadne výkopové práce ani elektrikára, čo je hlavný dôvod, prečo tímy obstarávateľov, záhradní dizajnéri a prevádzkovatelia pohostinstiev čoraz častejšie špecifikujú solárne reťazové svietidlá pre nové programy vonkajšieho osvetlenia namiesto toho, aby predvolene využívali festónové súpravy napájané zo siete.

Táto príručka je napísaná pre kupujúcich, ktorí potrebujú hodnotiť Vonkajšie solárne reťazové svetlá na technickej a zdrojovej úrovni, a nie na dekoratívnej úrovni: distribútori vytvárajú sezónny katalóg, pohostinské skupiny špecifikujúce zariadenia v rôznych nehnuteľnostiach, krajinní dodávatelia porovnávajú dodávateľov a importné tímy preverujú Vonkajšie solárne reťazové svetlá Manufacturer pre súkromnú značku alebo program OEM. Prechádza bežnými typmi produktov na trhu, ako interné komponenty spolupracujú, ako sa líši technológia solárnych panelov a batérií naprieč cenovými úrovňami, aké aktuálne trhové údaje ukazujú rast kategórií, ako priradiť produkt k aplikácii, ako sa solárne porovnávajú s káblovými alternatívami na báze faktor po faktore, čo vlastne znamená hodnotenie ochrany proti vniknutiu pre vonkajšiu odolnosť, čo je potrebné kontrolovať pri odbere od výrobcu nainštalovaného systému a ako udržiavať niekoľko sezón.

Kľúčové jedlo so sebou: Solárne reťazové svetlá odstraňujú dva najväčšie nákladové faktory projektov vonkajšieho osvetlenia – káblové vedenia a prácu elektrikára – pričom stále vyžadujú, aby kupujúci hodnotili typ panela, chémiu batérie a IP hodnotenie s rovnakou prísnosťou ako akékoľvek káblové svietidlo.

Bežné typy a varianty dizajnu vonkajších solárnych strunových svietidiel

Nie všetky produkty predávané pod týmto označením Vonkajšie solárne reťazové svetlá slúžia rovnakému účelu a kupujúci, ktorí považujú kategóriu za jeden produkt, majú tendenciu pre svoju stránku príliš alebo nedostatočne špecifikovať. Štyri varianty uvedené nižšie pokrývajú väčšinu toho, čo sa v súčasnosti vyrába na záhradu, pohostinstvo a udalosti, a každá z nich odlišne zamieňa rozmiestnenie žiaroviek, hrúbku kábla a svetelný výkon.

  • Mini alebo rozprávkové LED struny používajte malé, tesne rozmiestnené LED žiarovky na tenkom medenom alebo PVC potiahnutom drôte, ktoré sú obľúbené na ovíjanie mreží, malých stromov a zábradlí, kde je cieľom skôr jemné osvetlenie okolia než osvetlenie úloh.
  • Guľôčkové alebo korálkové šnúrky , na ktoré sa niekedy odvoláva spotrebiteľská konvencia veľkosti žiarovky G30/G40, používajú okrúhle matné alebo číre plastové gule na ťažšom kábli a sú najbežnejšou voľbou pre terasové prístrešky, pergoly a terasy reštaurácií.
  • Struny v tvare vlákna použite teplom žiariace vlákna LED vo vnútri plášťa so skleneným vzhľadom na napodobenie starých Edisonových žiaroviek a sú obľúbené pre svadobné miesta, strešné bary a kaviarne, kde záleží na estetickej konzistencii s interiérovým vybavením.
  • Obchodné festónové struny použite ťažšiu gumu alebo vystuženú PVC šnúru s vymeniteľnými skrutkovacími žiarovkami, skonštruovanú pre dlhšie jazdy a opakované nastavovanie a rozkladanie flotilami prenájmov podujatí, pohostinskými reťazcami a oddeleniami mestských parkov.

Okrem štýlu žiarovky si kupujúci zvyčajne vyberajú medzi pevnou teplá biela (2700K – 3000K) farebná teplota pre obytné a pohostinské prostredie, a studená biela (5000K – 6500K) možnosť pre vyššiu viditeľnosť cesty alebo bezpečnostné použitie, alebo a reťazec meniaci farbu (RGB). s diaľkovým ovládačom na udalosti a sezónne dekorácie. Dĺžka kábla sa tiež líši v závislosti od úrovne: spotrebiteľské reťazce základnej úrovne majú bežne 10 až 15 metrov, zatiaľ čo produkty komerčnej kvality sú čoraz viac ponúkané v dĺžke 20 až 50 metrov, niekedy s viacerými šnúrami navrhnutými na spojenie medzi koncami pre veľké miesta.

Bežné vonkajšie typy solárnych reťazových svietidiel a ich typické prispôsobenie podľa miesta konania.
Typ Štýl žiarovky Typická dĺžka Spoločná aplikácia
Mini / Fairy LED Malé odkryté LED diódy 10-30 m Mriežka, stromy, zábradlia
Glóbus / korálka Okrúhle matné gule 10-15 m Pergola, patio, terasa
Štýl vlákna LED diódy s teplým vláknom 10-20 m Svadby, strešné bary, kaviarne
Komerčný festival Vymeniteľné skrutkovacie žiarovky 20 – 50 m Pohostinské siete, parky, požičovne podujatí

Kľúčové jedlo so sebou: Zosúladenie štýlu žiarovky a kvality kábla s miestom konania je dôležitejšie ako samotný jas – komerčná visutá šnúra prežije rozprávkové svetlo v prostredí s vysokou návštevnosťou, dokonca aj pri podobnom svetelnom výkone.

Základná štruktúra a princíp fungovania solárnych reťazových svetiel

Solárne svietidlo je malý energetický systém s uzavretou slučkou a pochopenie jeho štruktúry vysvetľuje väčšinu výkonnostných rozdielov, s ktorými sa kupujúci stretávajú medzi lacnými a komerčnými produktmi. Počas denného svetla fotovoltaický panel premieňa slnečné svetlo na elektrinu s jednosmerným prúdom, ktorá prechádza malým obvodom regulátora nabíjania, ktorý reguluje prúd tečúci do nabíjacej batérie tak, aby sa nabíjala bez preťaženia alebo poškodenia napäťovými špičkami. Batéria, zvyčajne umiestnená v utesnenej priehradke pripojenej k panelu alebo namontovaná samostatne pozdĺž kábla, ukladá túto energiu, kým svetelný senzor na báze fotorezistora nezistí dopadajúce okolité svetlo za súmraku a automaticky neuzavrie obvod, ktorý napája reťazec LED.

Od tohto bodu LED diódy sťahujú uloženú energiu cez noc a väčšina komerčných jednotiek obsahuje tlačidlo režimu alebo diaľkové ovládanie, ktoré ponúka stabilné, pomalé, blikajúce alebo blikajúce svetelné vzory, spolu s prepínačom na deaktiváciu svetelného senzora na testovanie alebo manuálne ovládanie. Produkty vyššej kategórie oddeľujú panel, batériu a snímač do krytu odolného voči poveternostným vplyvom, ktorý je odlišný od samotného kábla, čo umožňuje namontovať panel na kolíku alebo konzole na plnom slnku, aj keď je samotná LED dióda navlečená cez čiastočne tienenú pergolu alebo plot, čo je konfigurácia, ktorá výrazne zlepšuje konzistenciu nabíjania v porovnaní s dizajnmi, kde je panel pripevnený k rovnakej konštrukcii ako svetlá.

Solárny panel (monokryštalický) Nabíjanie batérie ovládača Senzor svetla od súmraku do úsvitu LED reťazec odolný voči poveternostným vplyvom Montážna tyč / kolík

Zjednodušený izometrický štrukturálny diagram vonkajšieho solárneho strunového svetelného systému a jeho základných komponentov.

Kľúčové jedlo so sebou: Oddeliteľný modul panela a batérie, ktorý je možné namontovať nezávisle od kábla LED, je silným indikátorom dizajnu na komerčnej úrovni a nie dekoratívnym produktom základnej úrovne.

Technológia solárnych panelov: Porovnanie monokryštalických, polykryštalických a tenkých vrstiev

Panel je jediným komponentom, ktorý je najviac zodpovedný za to, ako spoľahlivo sa vonkajšie solárne svietidlo nabíja počas ročných období a v tejto kategórii sa v súčasnosti objavujú tri technológie panelov. Monokryštalické kremíkové panely sú vyrezané z jedného súvislého kremíkového kryštálu, ktorý umožňuje elektrónom prúdiť s menšími stratami na vnútorných hraniciach a zvyčajne poskytuje najvyššiu účinnosť konverzie zo všetkých troch. Polykryštalické panely sú odlievané z viacerých kremíkových fragmentov roztavených dohromady, čo je jednoduchší a lacnejší výrobný proces, ale ponecháva viac hraníc zŕn pre elektróny, ktoré môžu prechádzať, čím sa znižuje výstup na jednotku plochy panelu. Tenkovrstvové alebo amorfné panely ukladajú oveľa tenšiu polovodičovú vrstvu na pružnú alebo pevnú podložku, čo znižuje náklady na materiál a umožňuje zakrivené alebo kompaktné tvary panelov, ale pri najnižšej účinnosti skupiny.

Pretože vonkajšie solárne reťazové svetlá zvyčajne používajú malé panely – často len niekoľko centimetrov v priemere – rozdiely v účinnosti sú neúmerné v porovnaní so strešnými solárnymi panelmi, pretože nízkoúčinný panel tejto veľkosti jednoducho nedokáže zachytiť dostatok energie počas krátkeho zimného dňa na úplné nabitie batérie na cyklus celonočného osvetlenia. To je dôvod, prečo reťazcové svetelné rady komerčnej kvality čoraz viac špecifikujú monokryštalické panely, dokonca aj pri skromných nákladoch, a vyhradzujú si tenkovrstvové panely pre lacnejšie dekoratívne produkty určené na kratšiu nočnú prevádzku. Porovnania efektívnosti v priemysle umiestňujú monokryštalické panely do 20 % až 23 % rozsah, polykryštalické panely v 15 % až 17 % a tenkovrstvové alebo amorfné panely v 10 % až 13 % rozsah, podľa porovnávacích údajov solárnych panelov zverejnených spoločnosťami TheGreenWatt a American Sentry Solar. Samostatne, sledovanie priemyslu citované A1 Solar Store odhaduje, že monokryštalické články budú do roku 2026 predstavovať zhruba 98 % celosvetovej produkcie solárnych článkov, čo odráža, ako ďaleko sa už širší solárny dodávateľský reťazec posunul smerom k technológii s vyššou účinnosťou, ktorá prináša výhody aj osvetľovacím aplikáciám malého formátu.

Predtým, než sa pozriete na nižšie uvedené porovnanie účinnosti, je užitočné poznamenať, že tieto percentá opisujú, koľko slnečného svetla dopadajúceho na povrch panela sa premení na využiteľnú elektrinu, že vyššie percento znamená, že menší panel môže poskytnúť rovnakú nočnú dobu chodu, že účinnosť panela sama osebe neurčuje celkový svetelný výkon, pretože záleží aj na počte LED a kapacite batérie, že kupujúci nakupujú pre severné zemepisné šírky alebo silne zatienené miesta s meranou účinnosťou, ktoré by mali zvyčajne vážiť efektívnosť v silne slnečných oblastiach ako kupujúci. reálne inštalované podmienky.

Graf 1: Typická účinnosť konverzie podľa typu solárneho panela

Monokryštalický kremík – až 23 %

Polykryštalický kremík – až 17 %

Tenkovrstvový/amorfný – až 13 %

Rozsahy účinnosti zostavené z porovnávacích údajov solárnych panelov TheGreenWatt a American Sentry Solar.

Vyššie uvedená medzera medzi monokryštalickou a tenkovrstvovou účinnosťou sa premieta priamo do veľkosti panelu a montážnej flexibility pre reťazový svetelný produkt. Monokryštalický panel môže byť postavený približne ako polovica plochy povrchu tenkovrstvového panelu a zároveň zachytávať podobné množstvo dennej energie, a preto kompaktné komerčné jednotky namontované na kolíkoch takmer vždy používajú monokryštalické články. Polykryštalické sa nachádza v strednej vrstve, ktorú stále používajú mnohé rady záhradného osvetlenia so strednou cenou, a ponúka primeranú rovnováhu medzi nabíjacím výkonom a jednotkovou cenou. Kupujúci, ktorí nakupujú pre podnebie s menším počtom hodín slnečného žiarenia, väčšou oblačnosťou alebo kratšími zimnými dňami, by mali považovať typ panela za primárnu špecifikáciu a nie za dodatočný nápad, pretože tenkovrstvový panel, ktorý funguje primerane v slnečnom podnebí, môže mať problémy s úplným nabitím tej istej batérie počas zamračeného jesenného týždňa. Za zmienku tiež stojí, že účinnosť panela ovplyvňuje uhol a orientáciu panela: dokonca aj panel s vysokou účinnosťou má nedostatočnú výkonnosť, ak je namontovaný naplocho, a nie naklonený smerom k typickému slnečnému oblúku, takže výrobcovia, ktorí obsahujú nastaviteľnú konzolu alebo uhol kolíka, účinne pomáhajú technológii panelov dosahovať výkon bližšie k menovitej účinnosti v skutočných inštaláciách. Pre B2B kupujúcich, ktorí porovnávajú viacero tovární, je jedným z najrýchlejších spôsobov, ako oddeliť prémiové produktové rady od tých na základnej úrovni, priama otázka, ktorá panelová technológia sa používa, namiesto spoliehania sa na všeobecný marketingový jazyk.

Kľúčové jedlo so sebou: Monokryštalické panely poskytujú zhruba o 35 % až 75 % vyššiu účinnosť premeny ako tenkovrstvové panely rovnakej veľkosti, čo je hlavný dôvod, prečo solárne reťazové svietidlá komerčnej kvality uprednostňujú monokryštalické články napriek vyšším nákladom na komponenty.

Chémia batérie a prevádzkový výkon pre solárne reťazové svetlá

Chémia batérie určuje dve veci, o ktoré sa kupujúci zaujímajú najviac po jase: koľko sezón bude zariadenie fungovať, kým bude potrebné vymeniť batériu, a ako konzistentne bude fungovať počas zamračených dní. Tri chemické zloženia batérií dominujú kategórii vonkajšieho solárneho osvetlenia. Nikel-metal hydrid (NiMH) batérie zostávajú najbežnejšou voľbou v produktoch vstupnej až strednej triedy, pretože sú lacné a široko dostupné v štandardnom formáte AA alebo AAA, ale majú pomerne vysokú mieru samovybíjania okolo 15 % až 20 % za mesiac, podľa pokynov pre batérie zverejnených spoločnosťou Hykoont. Lítium-iónové Batérie ponúkajú vyššiu hustotu energie a lepší výkon v chladnom počasí ako NiMH, hoci štandardné lítium-iónové články sa môžu v extrémnych mrazoch vypnúť alebo podrobiť nízkej výkonnosti bez dodatočného tepelného dizajnu. Fosforečnan lítno-železitý (LiFePO4) batérie sú čoraz viac umiestňované ako prémiová možnosť pre komerčné a štvorsezónne inštalácie, pretože kombinujú široký stabilný prevádzkový rozsah, ktorý viacerí dodávatelia batérií vrátane Linkind a Hykoont uvádzajú ako zhruba -20 °C až 60 °C, s najdlhšou životnosťou cyklu zo všetkých troch chemických látok.

Životnosť cyklu stojí za vysvetlenie pred nižšie uvedenou tabuľkou, pretože je to číslo, ktoré najpriamejšie predpovedá, koľko rokov vydrží batéria pri dennom používaní nabitia a vybitia, než koľko hodín beží na jedno nabitie. Každý cyklus úplného nabitia a vybitia spôsobuje malé štrukturálne opotrebovanie batérie a akonáhle batéria prejde stanoveným počtom cyklov, jej využiteľná kapacita zvyčajne klesne natoľko, že sa nočná prevádzka výrazne skráti, aj keď batéria stále technicky funguje. Výrobcovia tento údaj len zriedkavo zverejňujú, preto je užitočné položiť si otázku priamo pri porovnávaní dodávateľov. Tieto tri chemické zložky sa v tejto metrike podstatne líšia a rozdiel sa spája počas niekoľkých rokov každodenného používania vonku.

Graf 2: Typická životnosť cyklu nabíjania a vybíjania podľa chémie batérie

~750

~1 500

~2 500

NiMH
500 – 1 000 cyklov

Li-ion
1 000 – 2 000 cyklov

LiFePO4
2 000 – 3 000 cyklov

Životnosť cyklu je založená na pokynoch pre batérie publikovaných spoločnosťami Hykoont a UFine Battery.

Keď si prečítate tabuľku spolu s typickým každodenným používaním, batéria NiMH, ktorá sa napája raz za deň, má tendenciu dosiahnuť koniec svojej životnosti v priebehu jedného až dvoch rokov používania vonku, čo je v súlade s pokynmi v teréne, ktoré naznačujú, že záhradné svetlá napájané NiMH sa v náročných klimatických podmienkach často vymieňajú každý rok. Lítium-iónová batéria s rozsahom 1 000 až 2 000 cyklov vo všeobecnosti pokryje dva až štyri roky každodenného používania, kým sa prejaví slabnutie kapacity, zatiaľ čo batérie LiFePO4 v rozsahu 2 000 až 3 000 cyklov môžu reálne vydržať tri až päť alebo viac rokov denných cyklov nabíjania, čo je dôvod, prečo sú programy komerčného podsvietenia s vysokými nákladmi na výmenu čoraz vyššie. Okrem počtu cyklov je praktickým rozdielom, ktorý si kupujúci na mieste všimnú, spoľahlivosť v chladnom počasí: NiMH a štandardné lítium-iónové články strácajú kapacitu a môžu sa správať nepredvídateľne pod bodom mrazu, zatiaľ čo LiFePO4 sa častejšie uvádza ako udržiavanie stabilného výkonu v rámci širších sezónnych teplotných výkyvov. Pre pohostinských a komunálnych kupujúcich, ktorí hodnotia celkové náklady na osvetľovací program a nie samotnú jednotkovú cenu, môže mierny poplatok za jednotku LiFePO4 batérií dostatočne znížiť frekvenciu výmeny, aby sa znížili efektívne ročné náklady na inštaláciu, najmä na ťažko prístupných miestach montáže, ako sú vysoké pergoly alebo stĺpy obecného osvetlenia, kde výmena batérií prináša skutočné náklady na prácu.

Porovnanie chémie batérie pre vonkajšie solárne reťazové svietidlá.
Chémia Typická životnosť cyklu Správanie v chladnom počasí Typická produktová vrstva
NiMH 500 – 1 000 cyklov Slabšie pod bodom mrazu Vstup do strednej triedy
Lítium-iónové 1 000 – 2 000 cyklov Mierne, vyžaduje tepelný dizajn Stredná až vyššia vrstva
LiFePO4 2 000 – 3 000 cyklov Stabilný v širokom rozsahu Komerčné / štvorsezónne

Kľúčové jedlo so sebou: Chémia batérie, nie samotná veľkosť panelu, je zvyčajne rozhodujúcim faktorom v tom, koľko rokov bude program solárnych reťazových svietidiel fungovať, kým bude potrebná výmena komponentov.

Globálny rast trhu a priemyselné trendy pre solárne reťazové svetlá

Prieskum trhu od tretích strán neustále poukazuje na rovnaký smerujúci príbeh: solárne osvetlenie rastie rýchlejšie ako širšia kategória dekoratívneho osvetlenia, v ktorej sa nachádza, a kupujúci, ktorí vytvárajú viacročnú stratégiu získavania zdrojov, ťažia z pochopenia tohto trendu a nie z jediného momentálneho čísla. Podľa správy o trhu so solárnymi reťazovými svietidlami, ktorú zverejnila 360iResearch, sa globálny trh so solárnymi reťazovými svietidlami odhadoval na približne 3,78 miliardy dolárov v roku 2025 , očakáva sa, že dosiahne zhruba 4,14 miliardy dolárov v roku 2026 a predpokladá sa, že bude rásť zloženým ročným tempom rastu približne 12,16 % , dosahujúci blízko 8,45 miliardy dolárov do roku 2032 . Táto miera rastu predstihuje širšiu kategóriu reťazových svetiel, ktorú samostatná správa z Hlboké informácie o trhu oceňuje na približne 1,15 miliardy USD v roku 2024, pričom do roku 2030 vzrastie na približne 1,68 miliardy USD pri CAGR bližšie k 6,6 %, čo naznačuje, že solárne varianty neustále získavajú podiel na celkovom dopyte po reťazových svietidlách, a nie jednoducho rastú popri ňom.

Analýza trendov publikovaná spoločnosťou Accio, vychádzajúca zo správania pri vyhľadávaní a trhových správ, pridáva užitočný kontext: očakáva sa, že širší dopyt po solárnom osvetlení presiahne do roku 2030 15 miliárd USD, pričom inteligentné funkcie a pripojenie internetu vecí budú uvádzané ako nová páka rastu, a záujem o vyhľadávanie solárnych reťazových svietidiel konkrétne ukazuje jasné sezónne výkyvy spojené s obdobiami dovoleniek a vonkajších podujatí, a nie s celoročným dopytom. Deep Market Insights tiež uvádza, že Severná Amerika v súčasnosti vedie dopyt po širšej kategórii reťazových svetiel, zatiaľ čo Ázia a Tichomorie je najrýchlejšie rastúcim regiónom, čo je v súlade s rastúcimi investíciami do bývania v exteriéri a nákupom riadeným festivalmi v tomto regióne. Pred grafom trendov nižšie stojí za zmienku, že tieto čísla pochádzajú od rôznych výskumných firiem, ktoré používajú rôzne definície rozsahu, že solárne reťazové svetlá sa špecificky zvyčajne považujú za podsegment väčšieho trhu s reťazovými svietidlami alebo solárnym osvetlením, že čísla CAGR sa zhromažďujú ročne a nie lineárne, že vzorce regionálneho dopytu sa výrazne líšia v závislosti od klímy a kultúry života vonku a že údaje v správach by sa mali chápať ako smerové signály dodávateľa, a nie ako presné predpovede objemu objednávky každého jednotlivého dodávateľa.

Graf 3: Globálny trend veľkosti trhu solárnych reťazcov (v miliardách USD)

3,78 miliardy dolárov 4,14 miliardy dolárov 8,45 miliardy dolárov 2025 2026 2032 (projekt)

Zdroj: 360iResearch, správa Solar String Lights Market Size & Share 2025-2030.

Vzostupný sklon vo vyššie uvedenom grafe odzrkadľuje skôr niekoľko zložených hnacích síl dopytu než jednu príčinu. Rastúce investície do vonkajšieho bývania medzi rezidenčnými spotrebiteľmi rozšírili adresnú základňu pre dekoratívne osvetlenie vo všeobecnosti a v rámci tejto základne úvahy o udržateľnosti a ušetrených nákladoch na elektrinu smerujú rastúci podiel nákupov špecificky k solárnym možnostiam. Prevádzkovatelia pohostinstiev, ktorí dovybavujú strešné bary, terasy pri bazénoch a vonkajšie jedálenské priestory, čoraz viac uprednostňujú solárne reťazce, kde by inštalácia kabeláže bola rušivá alebo nákladná, a mestskí kupujúci využívajúci osvetlenie parkov a chodníkov ťažia z rovnakej výhody bezkáblovej inštalácie vo veľkom rozsahu. Pre Vonkajšie solárne reťazové svetlá Manufacturer alebo dodávateľ posudzujúci, kam investovať vývoj produktu, rozdiel medzi 12,16 % CAGR hlásenými konkrétne pre solárne reťazové svetlá a zhruba 6,6 % až 8 % CAGR hlásenými pre reťazové svetlá všeobecne je dostatočne silným signálom, že solárne varianty budú v nasledujúcich rokoch aj naďalej preberať podiel z káblových ekvivalentov. Pretože rôzne výskumné firmy uvádzajú zmysluplne odlišné absolútne veľkosti trhu v závislosti od toho, ako definujú kategóriu, nižšie uvedená tabuľka uvádza niekoľko publikovaných odhadov vedľa seba namiesto toho, aby predstavovala jeden údaj ako konečný, čo dáva kupujúcim jasnejší obraz o rozsahu, v ktorom analytici pracujú.

Odhady veľkosti trhu od tretích strán; údaje sa líšia podľa rozsahu výskumu a sú len orientačné.
Výskumný zdroj Segment pokrytý Hodnota základného roka Predpokladaná hodnota / CAGR
360iResearch Solárne reťazové svetlá (globálne) 3,78 miliardy dolárov (2025) 8,45 miliardy dolárov by 2032 / 12.16%
Deep Market Insights Reťazové svetlá, všetky typy 1,15 miliardy USD (2024) 1,68 miliardy USD do roku 2030 / 6,6 %
Overené správy o trhu Reťazové svetlá, všetky typy 2,1 miliardy USD (2022) 3,5 miliardy USD do roku 2030 / 7,3 %

Kľúčové jedlo so sebou: Nezávislé výskumné firmy uvádzajú, že solárne reťazové svetlá rastú zhruba dvojnásobne oproti CAGR širšej kategórie reťazových svetiel, čo naznačuje, že solárne varianty získavajú podiel v kategórii, a nie len na celkovom raste trhu.

Aplikačné scenáre a výberové kritériá pre vonkajšie solárne reťazové svietidlá

Výber správneho produktu začína prispôsobením svietidla tomu, kde a ako sa bude skutočne používať, a toto párovanie vyzerá inak pre obytnú záhradu ako pre pohostinskú strechu alebo mestský park. Nižšie uvedená tabuľka nastavuje typické scenáre aplikácie vedľa výberových kritérií, ktoré priamo ovplyvňujú, či daný produkt bude v danom prostredí fungovať dobre, takže kupujúci môžu pracovať v dvoch stĺpcoch spoločne, namiesto toho, aby považovali jas alebo cenu za jediné premenné.

Typické aplikačné scenáre

  • Obytné terasy, pergoly a záhradné mreže
  • Reštaurácie, hotely a terasy strešných barov
  • Zariadenia na prenájom svadieb a podujatí
  • Mestské parky, námestia a chodníky pre chodcov
  • Kempingy, RV parky a rekreačné lokality mimo siete

Kľúčové kritériá výberu

  • Priemerné denné slnečné hodiny na mieste inštalácie
  • Dĺžka vedenia a pokles napätia na dlhých rozpätiach káblov
  • Hodnotenie IP vhodné pre miestne podnebie
  • Chémia batérie vhodná pre zimné prevádzkové teploty
  • Vymeniteľná verzus zapečatená žiarovka pre údržbu

Dostupnosť slnečného svetla je kritériom kupujúcich, ktorí majú najčastejšie podváhu. Miesto s trvalým slnkom bez prekážok aspoň štyri až šesť hodín denne podporí väčšinu panelových technológií, ale čiastočne zatienené nádvorie alebo miesto s krátkou dĺžkou zimného dňa profituje zo špecifikácie monokryštalického panelu a batérie s vyššou kapacitou na kompenzáciu. Dĺžka chodu je dôležitá, pretože dlhšie LED reťazce odoberajú viac prúdu cez ten istý vodič a komerčné festónové produkty navrhnuté pre 30 až 50 metrové trasy zvyčajne používajú hrubší drôt a v niektorých prípadoch stredový zosilňovač alebo sekundárny panel na udržanie konzistentného jasu od konca po koniec, čo je detail, ktorý stojí za to sa opýtať priamo pri veľkých inštaláciách. Výmena žiaroviek je praktickým aspektom údržby: utesnené struny sú zvyčajne lacnejšie vpredu, ale vyžadujú si úplnú výmenu, keď niektorá sekcia zlyhá, zatiaľ čo produkty v štýle girlandy so skrutkovacími žiarovkami umožňujú personálu zariadenia vymeniť jednotlivé žiarovky, čo znižuje náklady na dlhodobú údržbu pre veľké pohostinské alebo komunálne prevádzky.

Kľúčové jedlo so sebou: Jediným faktorom, ktorý najpravdepodobnejšie určí, či solárne svietidlo funguje konzistentne počas celej sezóny, sú hodiny slnečného svitu na mieste skutočnej inštalácie, nie celkový svetelný tok.

Podrobné porovnanie: Solárne strunové svetlá vs tradičné elektrické strunové svetlá

Kupujúci sa často pýtajú, či solárne reťazové svietidlá sú jednoduchou náhradou za podsvietenie napájané zo siete, alebo či tieto dve slúžia na skutočne odlišné prípady použitia. V praxi odpoveď závisí od konkrétneho porovnávaného faktora a v tabuľke nižšie sú uvedené dve možnosti vedľa seba v dimenziách, ktoré najčastejšie rozhodujú o výbere obstarávania.

Porovnanie faktor-by-faktor solárne napájané a vonkajšie reťazové osvetlenie pripojené k sieti.
Faktor Solárne strunové svetlá Elektrické reťazové svetlá zapojené do siete
Zdroj napájania Nabíjateľná batéria na palubnom paneli Priveďte elektrickú energiu cez zásuvku alebo pevné vedenie
Inštalácia Žiadna kabeláž; dôležité je umiestnenie panelu Vyžaduje prístup k zásuvke alebo pevnú kabeláž
Expozícia prevádzkových nákladov Po inštalácii nie je meraný odber elektriny Prispieva k odmeranej záťaži pri intenzívnom nočnom používaní
Závislosť od počasia Nabíjací výkon sa mení podľa denného slnečného žiarenia Beží nepretržite bez ohľadu na denné svetlo
Typický Best Fit Vzdialené, sezónne inštalácie alebo inštalácie mimo siete Trvalé miesta v blízkosti existujúcej energie s intenzívnym využívaním

Jedna technológia, ktorú obe možnosti zdieľajú, je samotná LED žiarovka a stojí za to pochopiť, prečo sa LED diódy stali predvolenými aj pre káblové reťazové svetlá pred ďalším porovnávaním solárnych a elektrických. LED komponenty spotrebúvajú dramaticky menej energie ako klasické žiarovky, ktoré nahradili v širšom osvetľovacom priemysle, čo je dôležité pre solárne produkty, pretože to priamo znižuje, koľko kapacity batérie je potrebné na udržanie nočného osvetlenia, a to je dôležité pre produkty pripojené k sieti, pretože to znižuje merané náklady na elektrickú energiu pri prevádzke dlhých festónových inštalácií v noci. Nižšie uvedená tabuľka izoluje toto jediné, dobre zdokumentované zvýšenie efektívnosti pred pokračovaním porovnávacej diskusie.

Graf 4: Úspora energie LED v porovnaní so žiarovkami

75 % menej spotrebovanej energie

Zdroj: Údaje o účinnosti LED diód pre energiu v USA, citované v analýze odvetvia reťazových svetiel Verified Market Reports.

Zhruba 75 % zníženie spotreby energie, ako uvádza Ministerstvo energetiky USA a uvádza sa v analýze trhu reťazových svetiel Verified Market Reports, je dostatočne veľká medzera, ktorá pretvára obe strany vyššie uvedenej porovnávacej tabuľky. V prípade osvetlenia festónového osvetlenia pripojeného k sieti to znamená, že nevýhoda meraných nákladov v porovnaní so solárnym panelom sa v porovnaní s érou žiaroviek značne zmenšila, pretože moderné lankové reťazce LED odoberajú oveľa menej prúdu ako staršia technológia žiaroviek. V prípade solárne napájaných strún je rovnaký zisk účinnosti to, čo robí malé panely s nízkym príkonom a kompaktné batérie vôbec životaschopnými, pretože záťaž ekvivalentnej žiarovke by si vyžadovala panel a batériu príliš veľké na to, aby boli praktické vo formáte záhradného kolíka alebo závesnej šnúry. V praxi to znamená, že rozhodnutie medzi solárnym osvetlením a osvetlením pripojeným k sieti dnes závisí menej na surovej energetickej účinnosti, pretože oba formáty teraz zvyčajne používajú LED, a viac na inštalačnom logistike, dostupnosti slnečného svetla na mieste a na tom, ako chce kupujúci riadiť dlhodobé prevádzkové náklady a káblovú infraštruktúru. Miesta s existujúcou vonkajšou energetickou infraštruktúrou a veľmi intenzívnym nočným používaním, ako je napríklad trvalo inštalované nádvorie hotela, môžu stále uprednostňovať systémy visutých sietí pripojených k sieti z dôvodu konzistentnosti, zatiaľ čo lokality bez pohodlného prístupu k elektrickej energii, sezónne inštalácie alebo miesta, kde je káblový výkop nepraktický alebo nákladný, čoraz viac uprednostňujú solárne.

Kľúčové jedlo so sebou: Pretože solárne aj sieťové reťazové svietidlá teraz zvyčajne používajú rovnakú efektívnu technológiu LED žiaroviek, praktická voľba medzi nimi zvyčajne závisí od prístupu k inštalácii a dostupnosti slnečného svetla, a nie samotnej energetickej účinnosti.

Hodnotenie IP, odolnosť voči poveternostným vplyvom a štandardy trvanlivosti, ktoré je potrebné skontrolovať

Pretože solárne reťazové svietidlá sú podľa definície permanentne vystavené vonkajšiemu prostrediu, hodnotenie Ingress Protection (IP) vytlačené na paneli, kryte batérie a konektoroch je jedným z najspoľahlivejších indikátorov životnosti, ktoré si kupujúci môže pred objednávkou skontrolovať. Hodnotenie používa dve číslice: prvá označuje ochranu proti pevným časticiam, ako je prach, na stupnici od 0 do 6 a druhá označuje ochranu proti vode na stupnici od 0 do 9, takže vyššia druhá číslica konkrétne odráža lepšiu odolnosť voči dažďu, striekajúcej vode alebo ponoreniu. Na kartách nižšie sú zhrnuté hodnotenia, ktoré sa najčastejšie vyskytujú na vonkajších svetelných komponentoch a podmienky, pre ktoré je každý reálne vhodný.

IP44

Chránené pred striekajúcou vodou z akéhokoľvek smeru; vhodné pre kryté terasy a chránené montážne polohy, menej vhodné pre úplne otvorenú expozíciu.

IP65

Plne prachotesné a chránené proti prúdom vody s nízkym tlakom; spoločná základná línia pre LED pramene používané v otvorených záhradách a na terase.

IP67

Prachotesné a chránené proti dočasnému ponoreniu do jedného metra; vhodné pre zariadenia vystavené silnému dažďu alebo prízemným záplavám.

IP68

Prachotesné a chránené proti nepretržitému ponoreniu nad jeden meter; zvyčajne určené pre komerčné miesta pri vode, pri bazéne alebo úplne nechránené.

Samotné hodnotenie IP úplne nepopisuje trvanlivosť a kupujúci hodnotiaci výrobcu by sa mali opýtať aj na materiál plášťa kábla a dizajn konektora. Plášť z PVC alebo gumového kordu stabilizovaného proti UV žiareniu odoláva praskaniu a zmene farby v dôsledku dlhodobého vystavenia slnku oveľa lepšie ako neošetrený plast, čo je bežný bod zlyhania lacných produktov po jedinom lete nepretržitého používania vonku. Spoje konektorov medzi segmentmi strún by mali obsahovať skôr gumové tesnenie alebo prelisované tesnenie než jednoduché plastové zaskakovacie spoje, pretože spoje sú zvyčajne tam, kde voda vniká do systému festónov. Kryty panelov a batérií sú bežne lisované z ABS alebo polykarbonátu, z ktorých oba ponúkajú primeranú odolnosť proti UV žiareniu a nárazu a montážne prvky z nehrdzavejúcej ocele alebo pozinkovaného materiálu odolávajú korózii oveľa dlhšie ako oceľové kolíky alebo konzoly bez povrchovej úpravy v pobrežných inštaláciách alebo inštaláciách s vysokou vlhkosťou.

Kľúčové jedlo so sebou: Klasifikácia IP65 je vo všeobecnosti primeraná základňa pre použitie v chránenej záhrade a na terase, zatiaľ čo úplne exponované komerčné alebo vodné inštalácie zaručujú komponenty s krytím IP67 alebo IP68.

Získavanie od výrobcu vonkajších solárnych reťazových svetiel: Úvahy o OEM a ODM

Pre distribútorov, tímy obstarávania pohostinstva a dovozcov, ktorí vytvárajú program osvetlenia privátnej značky alebo hromadného osvetlenia, si vyberú Vonkajšie solárne reťazové svetlá Manufacturer zahŕňa iný súbor otázok ako nákup hotového maloobchodného produktu. Okrem typu panela, chémie batérie a hodnotenia IP, ktoré už boli uvedené vyššie, stojí za to opýtať sa dodávateľa na vysledovateľnosť komponentov, vrátane pôvodu LED čipov a batériových článkov, pretože nekonzistentné získavanie komponentov medzi jednotlivými výrobnými sériami je bežnou príčinou kolísania kvality, ktoré sa prejaví až potom, čo je produkt v teréne nejakú sezónu. Tiež stojí za to pochopiť, či továreň ponúka výrobu OEM, zostavenie dizajnu, ktorý už kupujúci vlastní, alebo vývoj ODM, prispôsobenie alebo prispôsobenie existujúceho produktového radu značke a špecifikácii kupujúceho, pretože tieto dve cesty majú rôzne dopady na čas potrebný na realizáciu a na vstupy do dizajnu. Schopnosť vlastného testovania, ako je zrýchlené testovanie vystavenia poveternostným vplyvom alebo testovanie cyklu batérie pred odoslaním dizajnu do výroby, je ďalším rozlišovacím znakom, na ktorý sa oplatí pýtať sa priamo, spolu s tým, či dodávateľ môže podporovať balenie a dokumentáciu súkromných značiek pre vlastný maloobchodný alebo zmluvný kanál kupujúceho.

Ningbo Hengboyi Lamp Co., Ltd., predtým Yuyao Hengli Auto Parts Factory, je jedným z príkladov výrobcu, ktorý slúži tejto časti trhu ako dodávateľ OEM komerčného vonkajšieho osvetlenia a továreň na dekoratívne vonkajšie komerčné osvetlenie ODM. Spoločnosť založená v roku 2003 so sídlom v meste Yuyao v provincii Zhejiang – oblasti známej v rámci čínskeho výrobného sektora ako „rodné mesto plastov“ – spoločnosť integruje výskum a vývoj, výrobu, predaj a vlastný export pod jednou strechou, s obchodným zameraním zahŕňajúcim svietidlá, príslušenstvo pre osvetlenie, elektronické produkty a súvisiace vstrekované, gumené a hardvérové ​​komponenty. Jeho výrobná základňa zahŕňa spracovateľské, výrobné a testovacie zariadenia podporujúce presnú výrobu plastových výrobkov spolu s elektronickou montážou, čo je kombinácia schopností, ktoré solárny reťazový svetelný produkt, zahŕňajúci vstrekované kryty, zostavy tlačených obvodov a integráciu batérií, zvyčajne vyžaduje od jedného dodávateľa. Spoločnosť si vybudovala dlhodobé vzťahy s domácimi a medzinárodnými zákazníkmi v oblasti osvetlenia na základe svojej deklarovanej prevádzkovej filozofie kvality, predovšetkým integrity, vedeckého riadenia a pragmatických inovácií a stavia sa ako určený dodávateľ pre výrobcov osvetlenia, ktorí získavajú komponenty svietidiel aj hotové dekoratívne osvetľovacie produkty.

Pri hodnotení akéhokoľvek výrobcu v tejto kategórii kupujúcim dobre poslúžia vyžiadaním vzorových jednotiek na testovanie v reálnom svete na zamýšľanom mieste inštalácie alebo v porovnateľnej klíme pred zadaním hromadnej objednávky, pretože laboratórne hodnotené špecifikácie pre účinnosť panelu, IP hodnotenie a životnosť batérie sa nedokonale premietajú do výkonu v teréne v závislosti od miestneho slnečného uhla, vlhkosti a teplotných výkyvov. Spýtať sa priamo dodávateľa, ako sa ich produktový rad líši v rámci cenových úrovní – konkrétne, ktoré úrovne používajú monokryštalické verzus polykryštalické panely a ktoré chemické zloženie batérií je štandardné alebo voliteľné – je zvyčajne najrýchlejším spôsobom, ako zosúladiť hromadnú objednávku so skutočnými požiadavkami na výkon projektu, a nie spoliehať sa na všeobecné marketingové popisy.

Kľúčové jedlo so sebou: B2B nákupcovia získajú najužitočnejšie porovnanie medzi výrobcami tým, že sa budú pýtať na konkrétne otázky na úrovni komponentov – technológia panelov, chémia batérie, IP hodnotenie a testovacia schopnosť – namiesto porovnávania dodávateľov iba na základe všeobecných popisov produktov.

Návod na údržbu a starostlivosť o vonkajšie solárne reťazové svietidlá

Solárne svietidlá vyžadujú menšiu priebežnú údržbu ako káblové ekvivalenty, ale malé množstvo bežnej starostlivosti zmysluplne predlžuje výkon nabíjania a celkovú životnosť svietidla. Nižšie uvedené kroky platia vo všeobecnosti pre rezidenčné, pohostinské a komunálne inštalácie s tým, že komerčné lokality s vyššou návštevnosťou profitujú z prísnejšieho dodržiavania tohto harmonogramu ako z málo využívanej obytnej záhrady.

  1. Panel umiestnite tak, aby bol maximálne denne vystavený slnku, vo všeobecnosti otočený smerom k rovníku pre pologuľu inštalácie a vyhnite sa montáži pod previsy, markízy alebo husté koruny stromov.
  2. Utrite povrch panelu každé štyri až šesť týždňov, aby ste odstránili prach, peľ alebo nečistoty, pretože aj tenká vrstva nahromadenia merateľne znižuje množstvo slnečného žiarenia, ktoré sa dostane do bunky.
  3. Ak sa niektorý prameň nerozsvieti, skontrolujte vypínač a nastavenie režimu, pretože mnohé problémy v teréne sa vracajú späť k tomu, že jednotka zostala vo vypnutej polohe alebo v nastavení režimu, a nie v skutočnej poruche komponentu.
  4. Na začiatku a na konci každej vonkajšej sezóny skontrolujte plášte kábla a spoje konektorov, či nie sú prasknuté, zafarbené alebo uvoľnené tesnenia, vymeňte poškodené časti skôr, ako umožnia vniknutiu vody.
  5. V regiónoch s predĺženými zimami pod bodmi mrazu sa riaďte pokynmi výrobcu, či batériu odpojiť alebo preniesť dovnútra, pretože dlhotrvajúce extrémne mrazy môžu urýchliť stratu kapacity v NiMH a štandardných lítium-iónových článkoch.
  6. Naplánujte si výmenu batérie podľa plánu, ktorý vyplýva z jej chemického zloženia – zhruba jeden až dva roky pre NiMH, dva až štyri roky pre lítium-iónové a tri až päť alebo viac rokov pre LiFePO4 – namiesto čakania na úplné zlyhanie, pretože batéria, ktorá sa blíži ku koncu životnosti, často spôsobuje postupné skracovanie nočnej prevádzky, kým sa úplne prestane nabíjať.
  7. Vyhnite sa montáži panelu v blízkosti umelého bezpečnostného alebo pouličného osvetlenia, ktoré by mohlo rušiť senzor svetla od súmraku do úsvitu, čo môže spôsobiť, že prameň zostane vypnutý alebo sa zapne neskôr, ako sa očakávalo.
  8. Pri sezónnych inštaláciách, ako je osvetlenie udalostí alebo dovolenkové výstavy, zviňte a uskladnite prameň v interiéri počas mimosezónneho obdobia, namiesto toho, aby ste ho nechali vystavený po celý rok, čo znižuje kumulatívne vystavenie UV žiareniu a poveternostným vplyvom na bunde kábla.

Kľúčové jedlo so sebou: Väčšina problémov s výkonom solárnych strunových svetiel v teréne má pôvod v umiestnení panela, usadzovaní prachu alebo batérii, ktorá dosiahla koniec menovitého cyklu životnosti, pričom všetkým týmto problémom sa dá predísť jednoduchou sezónnou údržbou.

Často kladené otázky

Q1: Koľko hodín priameho slnečného žiarenia potrebujú vonkajšie solárne reťazové svetlá na úplné nabitie?

Väčšina vonkajších solárnych reťazových svetiel je navrhnutá tak, aby dosiahlo použiteľné nočné nabitie so zhruba štyrmi až ôsmimi hodinami priameho slnečného svetla bez prekážok, hoci presné číslo závisí od typu panelu, kapacity batérie a počtu LED na reťazci. Monokryštalické panely vo všeobecnosti dosahujú plné nabitie rýchlejšie ako polykryštalické alebo tenkovrstvové panely rovnakej veľkosti, čo je najdôležitejšie pre miesta s kratším zimným denným svetlom.

Otázka 2: Môžu vonkajšie solárne reťazové svetlá fungovať v zamračenom podnebí alebo podnebí s nízkym slnečným žiarením?

Solárne reťazové svetlá môžu stále fungovať v zamračenom podnebí, ale výkon do značnej miery závisí od účinnosti panela a kapacity batérie, pretože difúzne svetlo cez oblačnosť produkuje podstatne menej energie ako priame slnko. Kupujúci v trvalo zatiahnutých oblastiach alebo regiónoch s krátkym denným svetlom by mali uprednostňovať monokryštalické panely a batérie s vyššou kapacitou a zvážiť umiestnenie panelov na najotvorenejšie dostupné miesto bez prekážok, aj keď to znamená oddelenie panelu od samotného vlákna LED.

Otázka 3: Aká je typická životnosť batérie v solárnych reťazových svetlách pred potrebou výmeny?

Životnosť batérie závisí od chémie: batérie NiMH zvyčajne vydržia jeden až dva roky pri každodennom cyklovaní vonku, lítium-iónové batérie zvyčajne vydržia dva až štyri roky a batérie LiFePO4 môžu reálne vydržať tri až päť rokov alebo viac, na základe publikovaných porovnaní životnosti medzi tromi chemickými zložkami. Postupné skracovanie nočnej prevádzky je zvyčajne prvým znakom toho, že sa batéria blíži ku koncu životnosti.

Q4: Čo by sa mali kupujúci B2B opýtať výrobcu vonkajších solárnych reťazových svetiel pred zadaním hromadnej objednávky alebo objednávky OEM?

Kupujúci by sa mali opýtať, ktorá technológia solárnych panelov a chémia batérie sú štandardné pre konkrétny rad produktov, ktorý je uvedený v ponuke, aké hodnotenie IP sa vzťahuje na panel, kryt batérie a konektory káblov, či továreň podporuje vývoj OEM alebo ODM a balenie pod súkromnými značkami a či sú vzorky vzoriek dostupné na testovanie na mieste pred potvrdením hromadnej objednávky. Odpovede na úrovni komponentov na tieto otázky sú vo všeobecnosti užitočnejšie na porovnávanie dodávateľov ako všeobecné marketingové popisy.